Irina Belobrovtseva intervjuuraamatu esitlus

20. märtsil algusega kell 18.00 toimub Tallinna Kirjanduskeskuse Mati Undi Muuseumis (Koidula 17) Irina Belobrovtseva raamatu “20 intervjuud 20 aastat hiljem” (Tuum 2024) esitlus. Autoriga vestleb kirjastaja Igor Kotjuh. Repliikidega esinevad Maarja Vaino, Maimu Berg, Toomas Kall.

Tallinna Ülikooli vene kirjanduse emeriitprofessor Irina Belobrovtseva on aastakümneid tegelenud ka eesti kirjandusega – nii teadlase, tõlkija kui ka kultuuriajakirjanikuna.

Käesolev raamat sisaldab Belobrovtseva vestlusi eesti kirjanikega, mis on algselt salvestatud nullindatel Eesti Raadio venekeelse kanali Raadio 4 saatesarja jaoks. Nüüd jõuavad need jutuajamised trükitud kujul eestikeelse lugejani.

Esitluse koht on valitud taotluslikult, sest raamatus on usutlus ka Mati Undiga ning sellest Loomingus avaldatud intervjuust kasvas välja idee avaldada eraldi raamatuna ka teised usutlused.

Iseloomustades kogumiku kangelasi, võib öelda, et intervjueeritavad kirjanikud kuuluvad mitmesse põlvkonda, alates Jaan Krossist ja Debora Vaarandist kuni Tõnu Õnnepalu ja Kaur Kenderini. Kaante vahel saavad sõna näiteks sellised autorid nagu Maimu Berg, Dagmar Normet, Lilli Promet, Enn Vetemaa, kokku 20 suurepärast kirjanikku.

See raamat on intelligentse vestluse austajatele, keda huvitab kirjanike teoste taga peituv mõttemaailm.