Kirjanduskeskusest

Tallinna Kirjanduskeskus on loodud 2017. aasta alguses ning koondab meie kuulsaimate kirjanike A. H. Tammsaare, Mati Undi ja Eduard Vilde pärandit. Kirjanduskeskus koosneb Tammsaare, Undi ja Vilde muuseumidest, hoiab ning populariseerib nende kirjanike pärandit ja osaleb aktiivselt Tallinna kirjanduselus.

Keskus on endale eesmärgiks seadnud ka linna kirjanduspärandi kaardistamise (mälestustahvlid, monumendid) laiemalt, samuti on meie missiooniks Tallinnaga oluliselt seotud kirjanike uurimine ja nende mälestuse jäädvustamine, Tallinna kuvandi käsitlemine eesti (ja ka välis-) kirjanduses, rahvusvaheliste suhete arendamine jne. 

2020. aastal avasime koostöös Kesklinna valitsusega Koidula ja Faehlmanni nurgal asuva lugemispaviljoni “Valge leht” (arhitektid Jaan Tiidemann ja Jarmo Vaik) – väliraamatukogu kastusealuse, mugavate toolide ning pisulikkust lisavate klaasist seintega. Raamatukogu on saanud kogukonna poolt armastatud istumis- ja kohtumispaigaks, samuti populaarseks fotosessioonide ja salvestuste kohaks. “Valge leht” on Eesti Arhitektide Liidu preemia VÄIKE laureaat 2022

Meie unistustes on Tallinna linnaruumis kirjandusega seonduvat senisest palju rohkem märgata ning kirjanduspärand on hästi hoitud.

Meie inimesed

Maarja Vaino

direktor
Tel. 6013111
maarja@kirjanduskeskus.ee

Egle Adams

juhiabi
Tel. 6013181
egle@kirjanduskeskus.ee

Mari Vapper

hariduskuraator
Tel. 6013232
mari@kirjanduskeskus.ee

Ülle Tundla

Koguhoidja
ulle@kirjanduskeskus.ee


Liidia Meel

galerii kuraator
liidia@kirjanduskeskus.ee

Ülle Gurkina, Aita Tuurmaa, Mari-Liis Ilves

Külastusjuhid Tammsaare muuseumis

Maaja Silm

Külastusjuht Mati Undi muuseumis

Urve Aule, Juta Kuik, Merike Paap

Külastusjuhid Vilde muuseumi