Hea õpetaja!

Oleme sellele leheküljele koondanud valiku veebipõhiseid lühitunde ja õppematerjale, millega soovime õpetajatele distantsõppe ajal toeks olla.

Tammsaare muuseum ja Vilde muuseum pakuvad hetkel gümnaasiumi- ja põhikooliõpilastele veebipõhiseid lühitunde, mis keskenduvad tuntud teostele. Tunnid on osalejatele tasuta.

Mati Undi muuseum soovib toetada abituriente, kel on tulekul eesti keele riigieksam. Võimalik on osaleda veebitunnis “Undi kirjandi kriisiabi õpilastele”, samuti leiab siit leheküljelt pidevalt uuenevaid abimaterjale eksamiks valmistumisel.

Tundide kirjeldused ja info neis osalemise kohta leiate juba vastava muuseumi alt!

 

Kõrboja peremees

Tunnis tutvume “Kõrboja peremehe” erinevate tõlgendusvõimalustega, mis aitavad avada teose sügavamaid kihte. Näiteks analüüsime "Kõrboja peremeest" loodusmotiividest lähtuvalt, samuti vaatleme seda, kuidas seostub teos tolleaegse ühiskonnaga ning kirjaniku elulooga.



Vargamäe vaikivad tegelased

Selle tunni keskmes on eelkõige “Tõe ja õiguse” aegumatud tegelaskujud - Krõõt, Andres, Pearu, Mari, Juss ja teised vargamäelased. Tammsaare tegelasi pole alati kerge mõista, nad ei mõista end mõnikord isegi. Selleks, et neile lähemale pääseda, kasutame tunnis pisut uutmoodi lugemismudelit ning keskendume loomadega seotud tekstilõikudele.



Lubage tutvustada – Eduard Vilde!

Õpilasi kaasav veebitund sobib esmaseks tutvumiseks Eduard Vildega, aga ka koolis õpitu täiendamiseks. Vildel oli äärmiselt põnev ja värvikas elulugu, mis lausa kutsub endast jutustama! Pajatame rohke visuaalse materjali taustal seikluslikke elusid kirjaniku elust ja avastame, kuivõrd mitmekesine on tema looming.



Näitekirjanik Eduard Vilde

Eduard Vilde oli tõeline teatrientusiast! Juba noore poisina nimetas Vilde teatrit “imederiigiks” ning elas terve elu kodumaise teatrikunsti arengule innukalt kaasa. See tund ongi pühendatud Eduard Vilde teatrihuvile ja draamaloomingule. Võtame vaatluse alla Vilde kolm näidendit – “Tabamata ime”, “Pisuhänd” ja “Side”.