Eesti kirjanduse päev

30. jaanuaril heiskame lipud eesti kirjanduse päeva auks! 🇪🇪

30. jaanuaril tähistatakse Eesti lipu heiskamisega eesti kirjanduse päeva, millega väärtustatakse eesti kirjanduse tüvitekste ning pööratakse tähelepanu tänapäeva kirjandusele ja kirjanike rollile Eesti kultuuris.
„Sõnast on sirgunud ja sõnale rajaneb meie kultuur. Eesti kirjanduse päeval väärtustame neid, kel on olnud väge ja julgust kätte võtta sulg, et sõnastada oskuslikult igapäevatõdesid ning elu suuri müsteeriume just eestlastele omasel viisil. Kui tõstsime valitsusega sel aastal laenutushüvitise mahtu, tahtsime väärtustada seda ainulaadset sidet, mis tekib tekste lugedes lugeja ja autori vahel. Kutsun kõiki üles sel päeval lugema eesti kirjandust ning märkama kirjanduse rolli meie elus,“ ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Eesti kirjanduse päeval antakse Eesti Teaduste Akadeemias toimuval tseremoonial üle ka aasta kirjandusõpetaja tiitel.
Kõik saavad kuulutada oma armastust eesti kirjanduse vastu, postitades 30. jaanuaril sotsiaalmeediasse eesti kirjanike raamatute pealkirjadest moodustatud lauseid või luuletusi ja lisades teemaviite #eestikirjandusepaev.
Päeva raames toimub üle Eesti ka mitmeid üritusi, mille kohta koondame info Kultuuriministeeriumi kodulehele: www.kul.ee/eesti-kirjanduse-paev. Samuti on võimalik sealt alla laadida eesti kirjanduse päeva logo ning teisi kujunduselemente, mis on vabaks kasutamiseks kõikidele. 

Lisainfot eesti kirjanduse päeva ja toimuvate sündmuste kohta leiab ka Facebooki lehelt Eesti kirjanduse päev.