Mati Undi muuseum saab uue ilme

 

Tallinna Kirjanduskeskus ning disaini ja tootmisega tegelev agentuur Motor allkirjastasid kokkuleppe, millega on kinnitatud Mati Undi muuseumi püsinäituse eelprojekt.

„Eelmise aasta lõpus saime kinnituse, et seni ajutise muuseumina tegutsenud Mati Undi muuseum võib rahuliku südamega tulevikku vaadata ning tegutseb edaspidi püsimuuseumina,“ rääkis Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. „See tähendas meie jaoks ka seda, et lõpuks saime hakata planeerima muuseumile püsinäitust. Nüüd ongi käes see hetk, kui saame öelda, et Undi muuseumi uus ilme on eelprojektina valmis!“
Püsinäitusel on püütud leida tasakaalu Undi mängulise ja hämara loomingu, Undi ja tema ajastuga seonduva mahuka materjali ning muuseumi väikeste ruumide vahel.
„Meie eesmärk on see, et inimene, kes tuleb Mati Undi muuseumisse, saaks nii sisuka ülevaate kirjanikust kui ka vahetu ja erilise ruumikogemuse,“ ütles Vaino. „Oma lähteülesandes palusime loovagentuuri, et nad püüaksid vormistada „ohoo“-elamust: klassikalise kirjaniku muuseumi asemel leiab külastaja end mängulisest keskkonnast.“

Projekti teostasid Motori projektijuht Liisa Liksor ja graafiline disainer Aulis Puri ning ruumilise lahenduse töötas välja sisearhitekt Kadri Kaldam KOKO arhitektidest. Projektijuhi sõnul oli tegemist põneva väljakutsega luua keskkond, mis annaks edasi Undi mitmekülgset loomingut, värvikat elu ja teatavat müstilisust.

Mati Undi muuseumi praegune ajutine näitus on veel avatud 14. septembrini, mil toimub Kirjandustänava festival.
Pärast seda peaksid algama püsinäituse ehitustööd.