VILDE MUUSEUMIS SAAB 7. SEPTEMBRIST NÄHA “MINU PALLAS 100” NÄITUST.

 

 

 

 

Kunstikoguja Tiit Kull toob esmakordselt avalikkuse ette oma viimastel aastatel täienenud Pallase kollektsiooni.  Näitus „Minu Pallas 100“ on Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis avatud 7. septembrist. Näitus on pühendatud kunstiühing Pallas 100. sünnipäevale. 

Kunstikoguja Tiit Kull on oma kollektsiooni, mille teljeks Tartu Pallase kunstikooli maali ja graafika lõpetanute tööd vahemikust 1919-1940, loonud viimase paarikümne aasta jooksul. „Eestis on kunstikogusid ja  –kogujaid, keda me ei näe ega neist midagi ei tea. Ehk annab see näitus neile julgust esineda  oma  teostega  avalikus ruumis, et neid saaksid nautida teisedki  kunstiarmastajad,“ sõnas kollektsiooni omanik Tiit Kull.

Eksponeerimisele tulevas kogus on maastikuvaateid, figuraalkompositsioone, õlimaale, segatehnikas valminud  töid,  graafilisi lehti ja akvarelle. On tippteoseid, aga ka õppetöid. Kõrgelt hinnatud kui vähem tuntud kunstnike töid. On nii kodumaal kui paguluses loodud kunsti. Mitte kõigi Pallase lõpetanute töid pole õnnestunud erakogusse hankida, aga samas on kogus esindatud mõni, kelle tööd puuduvad suurte muuseumide kollektsioonideski.

Teiste seas on näitusel esindatud Eduard Wiiralti, Alfred Kongo, Endel Kõksi, Karin Lutsu,  Richard Sagritsa, Elmar Kitse jpt töid.

Näitusel on võimalik soetada ka erakogu tutvustav põhjalik kataloog „Tiit Kull. Minu Pallas 100“.

PUBLIKUPROGRAMM. Kunstikoguja Tiit Kulli ja kunstiteadlase Mai Levini ühine ekskursioon näitusel toimub 8. septembril kell 13.00 Eduard Vilde muuseumis. Sissepääs 1-euro.

Näitus jääb avatuks 13. oktoobrini 2018