TALLINNA KIRJANDUSKESKUS TÄHISTAB TALLINNA PÄEVA UUE VÄLINÄITUSE JA KIRJANDUSVIKTORIINIGA

15. mail, Tallinna päeval, avab Tallinna Kirjanduskeskus Kadriorus Vilde muuseumi ees uue välinäituse „Rändur Vilde. Kirjaniku seikluslugusid maalt ja merelt“, mis keskendub kirjanik Eduard Vilde reisidele. Näitust saavad nautida kõik Kadrioru pargis jalutajad tasuta.

„Vilde on meie kirjandusloo suur rännumees,“ sõnas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. „Ihalus saada näha kaugeid ning põnevaid maid sai Vildel alguse juba lapsepõlvest. Rahutu loomuga kirjanik jõudis reisida nii Euroopas kui ka Euroopas kaugemal, osa aega oli aga sunnitud välismaal elama pagulasena. Oma mitmesuguseid ja eksootilisi reisikogemusi jagas ta oma reisikirjades, mis olid lugejate poolt väga oodatud ja vaimukad lugeda ka praegu.“

Välinäitusel saab teada, mis riikides Vilde seikles ning millised paigad olid talle eriti hingelähedased. Näitusel on välja toodud värvikaid tsitaate, arhiivimaterjale ja fakte Vilde reisidest. Kirjaniku elu ja loominguga tutvumist saab jätkata kohe sealsamas asuvas Vilde muuseumis, kus on säilinud Vilde 1920. aastate autentne korter.

„Lisaks näitusele tähistame Tallinna päeva nüüd juba traditsiooniliseks saanud kirjandusviktoriiniga Postimehe Raamatuportaalis, mille küsimused oleme ekstra sidunud Tallinnas elavate kirjanikega ja erinevate paikadega Tallinnas, mis on jäädvustatud eesti kirjanduses,“ sõnas Vaino.

Kuna käimas on liikumisaasta, kutsuma kõiki üles Tallinna linnaruumi avastama kirjanduslike jalutuskäikude kaudu, mis on leitavad veebilehel www.kirjandusliktallinn.ee.