REIN RAAMATU MAALINÄITUST “NOSTALGILISED MÄLUPILDID” PIKENDATI JUUNI LÕPUNI!

Tuntud ja tunnustatud filmikunstniku Rein Raamatu viies maalinäitus „Nostalgilised mälupildid“ jääb avatuks 22. juunini. 

Vanameister Rein Raamat (s. 1931) on laialt tuntud filmikunstnik-lavastaja, joonisfilmide autor, dokumentaalsete portreefilmide looja. Tema tööde nimekirja kuuluvad nt „Viimne reliikvia“, „Mäeküla piimamees“, „Põrgupõhja uut vanapagan“, „Põrgu“, „Suur tõll“ jpt.

Viimasel ajal on kunstnik jätnud kõrvale „liikuvad pildid“ ja pühendunud peamiselt lillede ja portreede maalimisele. Lillemaal pole kaugeltki ainult naiskunstnike pärusmaa, kujutlegem meie kunstiajaloost kasvõi Võerahansu pojenge, Mägi või Raua sireleid, Tederi või Vardi kirjusid kimpe. Ka Rein Raamatut on köitnud loodus ja kaunid õied: lillavahused sirelikobarad, lopsakad pojengid, mida ta meelsasti korduvalt on kujutanud. Tema maalitud kimpudes pole närtsinud lehti ega sitikaid, iga kroonleht uhkeldab täiuses nagu  aedniku unistus.

Raamatut iseloomustab hea portreteerimisvaist, kus inimene avaldub heatahtliku ent terava pilgu läbi; imetlust väärib kunstniku nii erakordne mitmekülgsus ning renessanslikud oskused.

Väärib märkimist, et Rein Raamatu kaks portreemaali 1960-ndatest kuuluvad Eesti Kunstmuuseumi kogusse.

Näitus „Nostalgilised mälupildid“ jääb avatuks 22. juunini 2019.

 

9.05 Õhtuleht Rein Raamatu näituse avamise fotogalerii

15.05 Maaleht “Rein Raamatu maalides on seda, mida 50ndatel Eestis ei räägitud”

18.05 Õhtuleht