KOLME KUNSTNIKU ÜHISNÄITUS “KOLMEKÕNE” KASTELLAANIMAJA GALERIIS

30. jaanuaril 2020 avati Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis kolme kunstniku: Anna Kõuhkna, Anu Muiste ja Sandra Sirbi ühisnäitus “Kolmekõne”, mis jääb avatuks kuni 7. märtsini.

Juhuslikust kohtumisest ja äratundmisest alguse saanud kolme maalikunstniku omavahelised vestlused jõuavad Kastellaanimaja galeriis visuaalse jutustuseni. Näitusel näeme kunstnike isiklikke etappe, kogemusi ja mõtisklusi – loomingulisi peatükke, mis saavad värske hingamise läbi uue koosluse.

Kunstnike omavahelises suhtluses korduvalt esile kerkinud number kolme salapära ja märgilisust toetab ajaloolise taustaga Kastelaanimaja galerii, kus läbi kolme ruumi kulgeva kolme naiskunstniku erisugused lood põimuvad ühtseks kokku.

Kolmekesi läbi kolme ruumi luuakse erinevaid tahke inimeseks olemisest laiemalt. Vestluse teemad läbivad mitmeid tasandeid eksisteerimisest ja keskkonna tajumisest – kolmikkõne, milles erinevad kogemused ja arvamused on aktsepteeritud ja oodatud. Kunstnike visuaalne keel loob uusi tähendusi ja vaatenurki – vesteldes, vaikides, kuulates, mõtestades ja suhestudes. Külastaja saab ise otsustada, kas jääda kuulajaks või ühineda vestlusega.

Anna loodud maailma ümbritseb loodus, mille peategeleaseks on naine, tema südamekäigud ja -peatused. Anu avatus maailmale, soovib leida ka elu süngemates teemades seletusi, lahendusi ning õpetusi edasi liikumiseks. Sandra anonüümne kaugus loob läbi puhta värvi ja geomeetria vaatajale enda ruumi, kuhu siseneda. Kuigi kunstnikud teevad visuaalseid ettepanekuid, on sooviks anda külastajale vabadus iseenda mõtete ja seoste leidmiseks, kogemiseks ja lünkade täitmiseks.