KASTELLAANIMAJA GALERIIS AVATAKSE ANNE PARMASTO NÄITUS „RIIULIST SAHTLIST KAPI TAGANT“

4. maist on Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis avatud Anne Parmasto näitus „Riiulist sahtlist kapi tagant“. Tegemist on kunstniku 70. juubelinäitustega, mille korduvateks märksõnadeks on linnaruum, taimed ja loodus.

„Et kogeda veidi pikemalt maastikku, linnaruumi, lilli, õunu vm – selleks on tarvis istuda maha, võtta kätte paber ja kirjapulk või lõuend ja värvid. Ja vaadata, suhelda. Olles täiesti kohal,“ kirjeldas kunstnik Anne Parmasto. „Hiljem, külmemal ajal ateljees maalides, tulevad need kogetud värvid, lõhnad, kujundid teistesse maalidesse. Ühel või teisel kujul.“

Anne Parmasto on Rabnitztaler kunstnike grupi (Austria), Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike liidu liige. Näitustel on ta esinenud alates 1983. aastast – 43 isiknäitust Austrias, Eestis, Saksamaal, Soomes, Ameerika Ühendriikides; ligikaudu 300 grupi- ja ülevaatenäitust Eestis, Austrias, Belgias, Itaalias, Lõuna-Koreas, Luksemburgis, Prantsusmaal, Rootsis, Saksamaal, Soomes, Türgis, Venemaal, Valgevenes, Ameerika Ühendriikides.

Tema tööd kuuluvad mitmetesse kollektsioonidesse: Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum, erakollektsioonid Austrias, Belgias, Eestis, Itaalias, Luksemburgis, Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes, Rootsis, Ameerika Ühendriikides ja Venemaal.

Anne Parmasto on pälvinud 2021. aastal Konrad Mäe medali ja preemia ning 2022. aastal Ado Vabbe preemia.

Näitus „Riiulist sahtlist kapi tagant“ Kastellaanimaja galeriis jääb avatuks 27. maini 2023.

Galeriid saab külastada T, N-L 11-17, K 11-18.