INSTALLATSIOONILINE NÄITUS „KUIDAS SIND MÕISTA?“ TEGELEB INIMSUHETEGA

Tallinna Kirjanduskeskuse Eduard Vilde muuseumis saab alates 7. märtsist vaadata Eva Luure personaalnäitust „Kuidas sind mõista?“

Näitus süüvib läbi autori isikliku kogemuse inimsuhtluse peegeldustesse ja tegeleb küsimusega, miks meil on mõnikord teist inimest nii raske mõista.

„Inimesed on väga huvitavad! Mida lähemale neile pääseb, seda imelisem, erilisem tuleb nähtavale. Suhtlemine teisega on kõige tõelisem kogemus, millest eales osa olen saanud,“ ütleb kunstnik Eva Luure. Autor on inimsuhtluse teemaga tegelenud 2000. aastast peale, püüdes taipamise ja kogemuse kaudu leida mudeleid, mille abil saaks iseenesestmõistetavusi paljastada ning luua võimalusi vastastikuseks tegelikuks mõistmiseks.

Inimesed on päris peegeldajad. Ent asja teeb põnevaks ja keeruliseks asjaolu, et me kõik oleme kõverpeeglid! Iga teele saadetud ja vastu võetud peegeldus väändub ja murdub läbi nende filtrite, mille oleme endile kaitseks või kuvandiks märkamatult loonud. Kuidas leida sellest kõveruste, moonutuste ja varjude rägastikust üles see, mis on päris? Meil kõigil on mingid iseenesestmõistetavused, mis põhjustavad selle, et me ei mõista teist. Kuidas mittemeelevaldselt tõlgendada?

Fotod, videod, installatsioonid ja tekstid on sündinud aastatel 2007–2017.

Näitus pakub äratundmist, julgustab iseenesestmõistetavustest lahti laskma ja annab võimaluse mõistmiseks.

LISAPROGRAMM. 11. märtsil toimub näituse raames vestlusõhtu filosoof Andres Luurega teemal “Kuidas sind mõista?“.

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

evaluure.weebly.com