Andrus Rõugu maalinäitus „Taevas ja maa“

28. märtsil kell 17 avatakse Tallinna Kirjanduskeskuse Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis Andrus Rõugu maalinäitus „Taevas ja maa“.

Näitus annab hea võimaluse süvenemiseks kunstniku viimaste aastate loomingusse, kus Rõugule omaste traditsiooniliste minimalistlike maalide kõrval näeb ka ekspressiivsemas laadis teoseid. Neid on autor vaheldumisi teistega ka varem teinud, aga siis pöördunud jälle tagasi tuntud vana stiili juurde, nagu teelt eksinu. Lisaks on ta palgatöö kõrval 17 aasta jooksul pidanud joonistuspäevikut.

“Kunstnikule iseloomulik värvide ažuursus on tihtipeale ülesehitatud kontrastile,“ kirjeldas Erkki Juhandi hiljutist isikunäitust Tallinna Jaani kirikus. „Värvimäng ja kontrastsuse printsiip on valdavalt lahendatud teatud hele-tumeduse ja selles esineva valguse esiletõstmises.”

Andrus Rõuk on sündinud 1957 Tallinnas. Lapsepõlv ja kooliiga möödus Pelgulinnas, suved aga vanavanemate pool Viljandimaal. 1989. aastal lõpetas ta ERKI teatrikujunduse eriala, mille järel pühendus maalimisele. Rõuk kuulub 1993. aastast Eesti Maalikunstnike – ja ühtlasi Kunstnike Liitu.

Vaata ka kunstniku kodulehte: https://www.maalilm.ee/

Näitus jääb avatuks kuni 26. aprillini 2024, T-L 11-17, K 11-18.

Näitust toetab Kultuurkapital.