Tallinna Kirjanduskeskus kutsub osalema lühijuttude konkursil “Vilde jalutuskäik”.

„Konkursi idee on kutsuda inimesi üles oma fantaasiat tööle panema ja mõtlema, mida teeks umbes sada aastat tagasi Tallinnas elanud kirjanik Eduard Vilde, kui ta satuks siia nüüd ja praegu,“ selgitas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. „Kas ta tunneks ära tuttavaid kohti? Kuhu ta näiteks minna võiks? Kiirustaks vaatama Vilde teed või otsiks üles oma lemmikkohviku? Või satuks kohe esimesel tänavanurgal kellegagi poliitika üle vaidlema? Variante on lõputult, tasub ainult lasta kujutlusvõimel lennata!“

Et teada, mis paigad Tallinnas on Vildega seotud, saab inspiratsiooni Kirjanduslik Tallinna kaardirakenduse jalutuskäigust „Vilde Tallinna teed“.

Tekste loevad näitlejad Alo ja Hele Kõrve. Jalutuskäiku saab läbida mobiil taskus päris linnaruumis veebilehel www.kirjandusliktallinn.ee.

Samas ei pea lühijutus kirjeldatud kohad olema Vildega otseselt seotud, vaid paigad jäävad autori otsustada.

Konkursitööde esitamise tähtaega on pikendatud 30. septembrini 2020. Lühijutu maksimaalne tähemärkide arv koos tühikutega on 20 000.

Tallinna Kirjanduskeskus kuulutas konkursi välja Eduard Vilde 155. sünniaastapäeva ja Tallinna päeva puhul.

Lühijutte loevad ja hindavad kirjanikud Andrus Kivirähk ja Veronika Kivisilla, ajakirja Looming esindaja Indrek Mesikepp (fs) ning Tallinna Kirjanduskeskuse esindajad Maarja Vaino ja Kadi Kesküla.

Esimese koha saavutanud võistlustöö avaldatakse ajakirjas Looming.

Tutvu konkursi statuudiga ja loe lisa siin.