Sel aastal toimub kaheksandat korda Lydia Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula luulekonkurss täiskasvanutele.

Konkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanute luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada luule ettekandmise kunsti viljelemist nii professionaalide kui harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Pärnusse.

Konkursist osavõtja peaks soovitavalt olema vähemalt 16 aastat vana ja esinemise pikkus mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori avaldatud looming.

Konkursi korraldajad on Koidula muuseum ja Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing ning patrooniks on poetess Doris Kareva. Auhinnafondi toetavad Kultuurkapital, Pärnu linn, kirjanike muuseumid ja mitmed Eesti teatrid.

Koroona leviku tõttu jääb Tallinna eelvoor füüsilisel kujul ära.

Ootame huvilistelt 25. veebruariks videosalvestust enda lugemisest. See võib olla tehtud kasvõi mobiiltelefoniga.

Salvestused palume saata aadressile info@kirjanduskeskus.ee.

Videote tagasiside anname hiljemalt 4. märtsiks.

Lõppvõistlusele (12. märtsil Pärnus) saadame parimad, kellega viib erajuhendamise läbi lavakõne pedagoog, avaliku esinemise asjatundja Härmo Saarm. 

Üritus Facebookis.