Eile kuulutas kultuuriminister Tiit Terik välja  konkursi “Kultuurisõber 2021” tunnustused ettevõtetele ja metseenidele, kes on aasta jooksul olnud kultuurivaldkonnale toeks rahaliselt või oma tegudega.

Tallinna Kirjanduskeskuse Mati Undi muuseumi, Kirjandustänava festivali ning Kirjandustänava projekti toetamise eest sai Kultuurisõbra tiitli ettevõtjast metseen Toomas Annus.

“See on alles suure idee, Kirjandustänava idee, väike algus ja kui õnnestub kuskil mõni masin õiges suunas käima lükata, on igati tore,“ ütles Toomas Annus. „Loodan, et 2-3 aasta jooksul realiseerub see idee täies mahus ja tekib koht, kuhu ikka tullakse nii Tallinnast kui ka mujalt.  Ja Kirjandustänavast saab omalaadne ja alternatiivne “suunamudija”.“

Tallinna Kirjanduskeskuse direktori Maarja Vaino sõnul on Toomas Annuse toetus olnud määrav nii Mati Undi muuseumi püsimuuseumiks jõudmisel kui ka Kirjandustänava idee arendamisel. “Kirjandus on kunstivaldkondadest üks kõige vähem nähtavam ala – kirjanik kirjutab üksi, lugeja loeb üksi olles. Muuta kirjandust avalikus ruumis nähtavamaks ning tuua inimestele lähemale on keeruline väljakutse ning selle toetamine tõeline missioonitegu. Oleme tõesti tänulikud, et Toomas Annus on meie ideede potentsiaali märganud ja õla alla pannud. Kui lisaks Mati Undi muuseumile ka meie Kirjandustänava mõte teostub, on see tõeliselt püsiv ja tähelepanuväärne maamärk meie kultuuriruumis,” sõnas Vaino.

Kultuurisõber on Kultuuriministeeriumi antav tunnustus, mis tõstab esile füüsilisi ja juriidilisi isikuid, kes on panustanud kultuurivaldkonda erakapitali, hoogustanud kultuuriürituste toimumist ning seeläbi ka laiemalt valdkonna ja ühiskonna arengut. Tunnustatutel on õigus kasutada oma kirjaplangil, trükistel ja toodete või teenuste reklaamimisel kultuurisõbra märki