SÜNNIPÄEV TAMMSAARES

Muuseumis on võimalik pidada nii lapse kui täiskasvanu sünnipäeva.

Lastele pakume toreda võimaluse sünnipäeva käigus saada ettekujutuse sellest, kuidas elasid ja milliseid mänge mängisid lapsed ligi sada aastat tagasi. Mängida saab otsimismängu ning meisterdada, ilusa ilmaga saab tegutseda ka õues!

Täiskasvanud seltskondadele pakume meeleolukat sissevaadet kirjanik Tammsaare isiksusele ning võimalust seejärel oma teadmisi proovile panna lõbusas lauamängus või kuldvillakus; saada teada, millisele kirjanikule ise kõige rohkem sarnaned, võimalik on tellida väike klaverikontsert või ajastuhõnguline fotosessioon!

Peaolaua saab katta I  korruse galeriiruumi, toidu võib kaasa tuua ise, kuid oleme abiks ka toitlustuse tellimisel.

Küsi täpsemalt tammsaare@kirjanduskeskus.ee, 6013232

SÜNNIPÄEV VILDES

Vilde muuseum pakub stiilse ja meeldejääva võimaluse tähistada oma sünnipäeva.
NB! Eriti hästi toimib sünnipäev 1920ndate stiilipeona, soovituslik aksessuaar naistel peakate, pikad pärlid ja pits; meestel kübar, ülikond ja vest:)

Sünnipäeva raames saab katta laua II korruse galeriisse (juhul kui seal olev näitus seda võimaldab. Nõud ja söögid palume ise kaasa võtta).

Koha peal on olemas valik aksessuaare ja ajastumuusika. Hea võimalus teha grupipilte (fotoaparaadid peavad endal olemas olema).

Lisatasu eest on võimalik tellida ekskursiooni Vilde omaaegses kodus.

Vilde kodu on üks terviklikumalt säilinud 20ndate stiilis linnakortereid Eestis. Ringkäigul saab teada, kellega ja kuidas eesti kirjanduse tolleaegne maestro siin elas, milline oli korteri sisustus ja tubade funktsioon. Ühes korteri pärlis- Vilde köögis, räägime ka pisut tolleaegsest kohvikukultuurist ja Vilde lemmik kohvikutest. Märkamata ei jää eesti esimeseks eurooplaseks nimetatud Vilde omaaegsed hiiglaslikud reisikohvrid ja kirjanikule kuulunud nüüdseks üsna luitunud punane sokk:)

Parim grupisuurus kuni 20 inimest

Hind:

Ruumirent 50€/tund

Iga külalise pealt muuseumipilet (5/3€)

Kontakt: vilde@kirjanduskeskus.ee, tel. +372 6013181

SÜNNIPÄEV UNDIS

Mati Undi kunagised sünnipäevad 1. jaanuaril olid legendaarsed sündmused!

Muuda ka enda sünnipäev meeldejäävaks ja tule tähista seda värvikalt Mati Undi muuseumis!

Koht sobib suurepäraselt näiteks 1970.-1980. aastate stiilipeoks, aga inspiratsiooni võib ammutada ka Undi teatri- ja kinolembusest. 

Muuseumis on näha Mati Undi kaks kodu – Mustamäe salong ja samas majas asuvat Kadrioru korterit meenutav osa. Räägime sissejuhatuseks Undi elust, loomingust ja tähendusest, kogu õhtu vältel saab muuseumis ringi vaadata, kuulata Undi-jutte ja sirvida raamatuid – mida võib ka koju kaasa võtta!

Muuseumil on olemas täisvarustusega köök, aga aitame ka toitlustaja leidmisel. 

Huvi korral võta ühendust aadressil ingrid@kirjanduskeskus.ee.