29. augustil toimub Muuseumiöö! Tammsaare, Vilde ning Undi muuseumeid saab kell 18-23 külastada tasuta.

Tammsaare muuseumis saavad lapsed aja mõõtmiseks meisterdada päris oma kalendri ja muudki põnevat.
Avatud on Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus “Olla laev. Jaan Kross ja meri”. Külastada saab kirjanik A. H. Tammsaare viimast kodu, 1930. aastate interjööriga 5-toalist korterit ning osaleda giidituuridel. Ei puudu ka rõdukohvik!

Vilde muuseum on justkui ajakapsel, koht, kus aeg on peatunud. Öös on aega, et teha rännak 1920-ndatesse ning juua tass kohvi. Lisaks populaarsele Lutheri vabriku mööblile on kirjaniku kodus säilinud märkimisväärselt palju originaalsisustust: valgustid, tapeedid, tekstiilid, maalid jms. Näha saab Mara Ljutjuki värske isikunäituse „Mälu“ eelekspositsioon ja kunstnik on ise ka majas. Avatud on hubane verandakohvik, kus tegutseb Gourmet Coffee, ilusa ilmaga saab nautida kohvi ka õues ning lugeda Linda võrkkiiges Vilde teoseid. Lapsi ootab põnev avastamismäng, mis paneb väikesed huvilised korraks kirjaniku rolli.

Undi muuseumis ootab huvilisi näitus „Kodu kodus“, mis annab sissevaate nii Mati Undi omaaegsesse Mustamäe korterisse kui ka Kadrioru aega. Muuseumis saab näha ka Mati Undile kuulunud esemeid, tema märkuste ja pühendustega raamatuid, vaadata Maria Avdjuško filmi „Unditund“ ning põnevaid fotosid, mis pärinevad Undi enda fotokaamerast. Muuseumiöö raames on võimalik õhtu jooksul kuulata teose “Öös on asju” ette lugemist.