Eesti kirjandusklassiku A. H. Tammsaare suurteosest „Tõde ja õigus“ on ilmunud uus, kahes köites väljaanne.

Esimest korda Eestis ilmus „Tõde ja õigus“ kahe raamatuna: esimeses köites on pentaloogia I–II osa, teises köites III–V osa. Raamatu väljaandja on Ekspress Grupi raamatukirjastus Hea Lugu.

Kirjastuse Hea Lugu juhi Tiina Kaalepi sõnul oli uue väljaaande üks eesmärke anda klassiku teose tegelastele uus, kaasaegsem nägu. Nii on esimese köite kaanel Andres ja Pearu praegu valmivast Allfilmi mängufilmist „Tõde ja õigus“ ja teist köidet ehivad Karin ja Indrek Tallinna Linnateatri lavastusest “Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.”.

Piduliku kujundusega teos on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Uuele väljaandele on eessõna kirjutanud Tammsaare muuseumi direktor, kirjandusteadlane Maarja Vaino.

Raamatu esitlus toimub 21. septembril kl 15 Tallinnas Tammsaare muuseumis. Üritusel kõnelevad Maarja Vaino ning Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsi esimees Rein Veidemann.

Viimati andis Tammsaare suurteose välja kirjastus Avita aastatel 2003–2009. Enne seda ilmus „Tõde ja õigus“ A. H. Tammsaare kogutud teostes 1981–1983.