Tallinna Kirjanduskeskus kutsub Tallinna päeval jalutama Mati Undi mõtlusrajal ja panema end proovile Tallinnaga seotud kirjandusviktoriinis.

„Oleme kaardirakendusele kirjanduslik Tallinn loonud mitmeid kirjanduslikke teekondi ja nüüd lisasime sinna ühe väga erilise uue jalutuskäigu – Mati Undi mõtlusraja,“ sõnas Tallinna Kirjanduskeskuse juht Maarja Vaino.  „Mati Unt on linnakirjanik ja tema teoste tegevus toimub linnas. Meie rada kulgeb Balti jaamast Kadriorgu, toetudes kohtadele, kuhu Unt oma teostes meid juhatab. Eriti tore on, et katkendeid loeb Undi rolli kehastunud näitleja Taavi Teplenkov. See tuleb tal hiilgavalt välja! Tekibki tunne, et jalutad koos Undiga mööda Tallinna vanalinna või sõidad koos trammiga Kadrioru poole.“

Jalutuskäiku saab läbida mobiil taskus ja kõrvaklapid peas päris linnaruumis. Selleks tuleb minna veebilehele Kirjanduslik Tallinn ning valida lehe allosas olevate radade vahel.

Lisaks saab Apollo Raamatuportaalis panna end proovile Kirjanduskeskuse koostatud kirjanduslikus viktoriinis meie armsa pealinna kohta. Kas teadsid näiteks, millises Andrus Kivirähki teoses teatab Arnold Rüütel kodustele, et Tallinn võtab Helsingi endale? Viktoriini saad lahendada siin.

Tallinna päeva tähistatakse 15. mail, sel aastal toimuvad üritused 10.-16. mai ja on leitavad Tallinna päeva koduleheküljelt.