Olete oodatud kirjastuse Hea Lugu uue raamatusarja „Kirjanikud omavahel“ esitlusele Tammsaare muuseumisse esmaspäeval 28. mail kell 16.00.

“Kirjanikud omavahel” on uus raamatusari eesti kirjanduse sõpradele.

Esitlusel saab näha esimesi pääsukesi uuest raamatusarjast. See on meenutustesari, milles kümme eesti kirjanikku kirjeldavad olnud ja olevat kirjanduselu loojate omavaheliste suhete kaudu. Huvitavad isiksused, kes on aegade jooksul omavahel põrkunud, armastanud, vihanud ja leppinud. Erakud ja suhtlejad, riigimehed ja katlakütjad, loojad ja nende muusad, kostitajad ja külalised, aga kõik ka kirjanikud, kelle sõna kõlab luules ja proosas.

Uue sarja mõte tekkis vestlustes Arvo Valtoni ja Eeva Parkiga, kes mõlemad nõustusid ka oma mälestusi sarja raames jagama. Autorite nimekirja koostamisel oli kirjastusel siht leida võimalikult erinevaid loojaid, kellel on võimalikult erinevad sõpruskonnad, väljenduslaad ja vaatenurk. Kõige vanemad meenutused viivad meid neljakümnendate aastate Tartusse, kus väike Jaan Kaplinski kohtus Karl Eduard Söödi, Oskar Lutsu ja Friedebert Tuglasega, kõige värskemad räägitud lugudest on juhtunud veel vaid mõne kuu eest.

Sarja esimeste raamatutena ilmusid meenutused Arvo Valtoni, Jaak Urmeti ja Veiko Märka sulest, käesoleval nädalal jõudsid poodidesse Hando Runneli mälestused pealkirjaga „Ükskord oli üks mees“. Suve ja sügise jooksul on järgnemas mälestused Maimu Bergilt, Peeter Sauterilt, Sirje Kiinilt, Jaan Kaplinskilt, Eeva Parkilt ja Jan Kausilt.