Tuleval aastal tähistame Eesti läbi aegade ühe suurima sõnameistri Eduard Vilde 155. sünniaastapäeva. Vilde on olnud eesti kirjanduse üks alustala – meie esimene pea kõikides žanrites, lisaks veel oluline ajakirjandusuuendaja, uute sõnade kasutusele võtja, poliitik. Vilde kunagine kodu Kadriorus on tänaseni elamuslik keskkond, kus suurkuju manifesteerub inimesena, tema asjade kaudu peegeldub kogu ajastu ja isiksus.

Vilde jõulud tulevad sel aasta teisiti!

Eduard Vilde muuseum muutub jõulude eel omamoodi teatriks, sest „sisse kolivad“ lastepoolt palavalt armastatud PIIP JA TUUT. Seal, kus on klounid, on kindlasti ka palju nalja. Ja Vilde armastas nalja. Aga mis mees ta veel oli?

Eesti keele aastal viivadki Piip ja Tuut oma spetsiaalselt Vilde muuseumisse lavastatud jõuluetenduses väikesed vaatajad erilisse kirjaniku maailma. Saab teada, kes on see geenius, kes pani eesti talupoja ilukirjandust lugema, laginal naerma ja põnevusest ajalehe toimetuse ukse taga jutujärge ootama. Kuidas üks selleaegne kirjanik üldse töötas? Polnud ei arvuteid ega trükimasinaidki. Kuidas tuli uusi sõnu välja mõelda ja millised võisid olla Vilde jõulud.

Lustakas ja hoogsas vormis esitavad Piip ja Tuut põnevaid Vilde uudissõnade saamislugusid, kirjaniku töötamise stiili, naeravad Vilde kombel laginal nii iseenda kui ka kirjanikuks olemise üle. Lavatust mängitakse kokku vaid 6 korral novembris ja detsembris.

Kohtade arv piiratud! Pilet 12 eurot (lasterühmade saatjatele on piletid tasuta, hind sisaldab ka muuseumiga tutvumist).

Etendused lasteaia vanemale rühmale ja algklassidele toimuvad:

27. november kell 10.00

10. detsember kell 10.00 ja 12.30

Info ja registreerimine egle@kirjanduskeskus.ee.

Etendused peredele ja üksikkülastajatele:

14. detsember kell 12.00 (etendus on välja müüdud).

Piletid Piletilevist.

Etendused toimuvad Eduard Vilde muuseumi saalis ja selle eesmärk on eesti keele aastal pöörata laste tähelepanu meie keele ja kirjanduse suurmeistrile.