Eduard Vilde muuseum muutub jõulude eel lustakaks teatriks, sest sisse kolivad laste poolt palavalt armastatud PIIP JA TUUT.

Milline mees oli too nalja armastav Vilde?

Piip ja Tuut viivad oma spetsiaalselt Vilde muuseumisse lavastatud jõuluetenduses väikesed vaatajad erilisse kirjaniku maailma. Saab teada, kes on see geenius, kes pani eesti talupoja ilukirjandust lugema, laginal naerma ja põnevusest ajalehe toimetuse ukse taga jutujärge ootama. Kuidas üks selleaegne kirjanik üldse töötas? Polnud ei arvuteid ega kirjutusmasinaidki. Kuidas tuli uusi sõnu välja mõelda ja millised võisid olla Vilde jõulud.

Põnevas ja hoogsas vormis esitavad Piip ja Tuut põnevaid Vilde uudissõnade saamislugusid, kirjaniku töötamise stiili, naeravad Vilde kombel laginal nii iseenda kui ka kirjanikuks olemise üle.

Lavatust mängitakse kokku 6 korral detsembrikuus.

Kohtade arv piiratud! Pilet 12 eurot (lasterühmade saatjatele on piletid tasuta, hind sisaldab ka pärast etendust muuseumiga tutvumist).

Etendused lasteaia vanemale rühmale ja algklassidele toimuvad:

15. detsember kell 10.00 ja 12.00

16. detsember kell 10.00 ja 12.00

Info ja registreerimine egle@kirjanduskeskus.ee.

Etendused peredele ja üksikkülastajatele:

15. detsember kell 18.00. Piletid Piletilevist.

16. detsember kell 18.00. Piletid Piletilevist.

 

Etendused toimuvad Eduard Vilde muuseumi saalis ja selle eesmärk on pöörata laste tähelepanu meie keele ja kirjanduse suurmeistrile.

Sellel aastal tähistasime Eesti läbi aegade ühe suurima sõnameistri Eduard Vilde 155. sünniaastapäeva. Vilde on olnud eesti kirjanduse üks alustala – meie esimene pea kõikides žanrites, lisaks veel oluline ajakirjandusuuendaja, uute sõnade kasutusele võtja, poliitik. Vilde kunagine kodu Kadriorus on tänaseni elamuslik keskkond, kus suurkuju manifesteerub inimesena, tema asjade kaudu peegeldub kogu ajastu ja isiksus.