Tammsaare muuseumi aias toimuvad luulepiknikud on saanud ilusaks traditsiooniks.

Kutsume kõiki sooja suve ootuses 16. juunil kell 18.00 nautima luule ja muusika õhtut. Esinevad poetess Elo Viiding ja muusik Tõnis Leemets.

Üritus on kõigile tasuta. Kohapeal võimalik muuseumit toetada meeneid soetades.
Võta kaasa piknikukorv ja -tekk ning tule nautima sumedat õhtut.

Elo Viiding on luuletaja ja prosaist, kes on avaldanud 13 luulekogu ja 5 proosaraamatut, sh ühe kunsti -ja Kardrioru-teemalise lasteraamatu-tellimustöö Kadrioru Kunstimuuseumilt (EKM 2018). Tema loomingut on tõlgitud soome, rootsi, norra vene, inglise, saksa, prantsuse ja hispaania keelde. Ta on olnud ka Pentti Saarikoski „Luuletuste“ eestikeelse raamatu tööjuht ja üks tõlkijatest ning juhib praegu soome ühe olulisema luuletaja Paavo Haavikko kogu luuleloomingu tõlkimist eesti keelde. Kohe-kohe ilmub temalt ka kirjanduskriitiliste tekstide kogumik „Mina kõnelen kirjandusest“ (kirjastus Tuum), milles autor avab oma teravalt subjektiivset suhtumist kirjandusse kui tihtipeale vägagi laialivalguvasse mõistesse. Käesoleval aastal ilmus Elo Viidingult rangelt temaatiline luulekogu „Ainult armastusest“ kirjastuselt Tuum, milles ilmunud tekste autor oma loominguõhtul ka esitab.

Tõnis Leemets on õppinud kitarri ja kompositsiooni ning mänginud mh ansamblites Weekend Guitar Trio ja Bombillaz. Tema projekt Treee oli 90.-tel üks eesti elektroonilise tantsujazzi teerajajaid. Kitarristina on mänginud ka koos ERSO, Tallinna Kammerorkestri, EFK ja RAM-iga ning seadnud 20. sajandi tšellošedöövreid elektrikitarrile. Samuti on ta loonud muusikat filmidele, teatrietendustele ja kuuldemängudele, teinud remikse ning juhtinud raadiosaateid. Oma soolokavas töötleb ta elektrikitarri ja elektrooniliste vahenditega meloodiaid, mis on teda puudutanud, pärinegu need siis Noarootsist, New Yorgist või New Delhist, eelmisest aastast või iidsetest aegadest.

Kõik huvilised on oodatud enne ja pärast üritust külastama Kadrioru raamatukogu. 

Raamatukogu on 16. juunil avatud kuni kella 20.00-ni. 

Luulepikniku korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.