Tallinna Kirjanduskeskus, Tallinna Kesklinna Valitsus ja Kadrioru Selts kutsuvad teid avalikule ideekorjele, et leida üheskoos mõtteid Koidula 14 maja kõrval asuvale rohealale uue hingamise andmiseks. Kesklinna Valitsusele kuuluv maatükk vajaks haljastamist ja väärindamist uue sisuga. Ikka selleks, et avalikku linnaruumi inimestele mõnusamaks muuta ja piirkonda rikastada.

Ala on olnud kaks aastat kaasatud ka Kirjandustänava festivali programmi. Mõlemal aastal on seal toimunud kirjanduslikud installatsioonid, sel aastal ka näitus „Vaim on taim“, mis sidus ühte looduse ja kirjanduse.

Tallinna Kirjanduskeskus on avaldanud soovi „sisustada“ roheala püsivamalt kirjanduslike viidetega, mis võimaldaks Kadrioru erilisel kirjandustänaval (Koidula tänav)  hoida aastaringselt omanäolist identiteeti. Soov oleks ala kõrvale tänavanurgale panna ka silt, et sealt algab Tallinna Kirjandustänav. Aga ka rohealale võiks püsivamalt kirjandusega seotud kujundust mõelda.

Meile on erakordselt oluline teada, kuidas suhtub ideesse ja milliseid ettepanekuid tahaks ise teha kohalik kogukond. Palun tulge meie ühisele mõttetalgule, et sõeluda välja parimad ideed!

Väga on oodatud panustama ka piirkonnas elavad maastikuarhitektid ja ruumikujundajad, sest oma oskustega kodukandi arengusse panustamine rikastab ja tugevdab kogukonda.

Võimalusel tahaksime avada korrastatud ja uue hingamise saanud haljasala kolmandal Kirjandustänava festivalil, mis toimub 2019. aasta septembri teisel laupäeval.

KOHTUMINE TOIMUB 11. detsembril kell 15.30 Tammsaare muuseumis, Koidula 12a.

Mõttetalgud lõpetame jõuluvalgustuse süütamisega kõnealusel rohealal.