21. juulil toimub Kadriorus traditsiooniline Lossiaiamängude festival “Kadriorg läbi aegade”.
Kadrioru sünnipäevafestivali teise päeva fookuseks on Kadrioru ajalugu siin asuvate ajalooliste hoonete, nende interjööride ja kunagiste elustiilidega. Päeva jooksul toimuvad rattatuurid Kadrioru pargis, temaatilised ekskursioonid muuseumides ning kaasahaaravad ja lõbusad töötoad igas vanuses huvilistele.
Teiste muuseumite seas on avatud ka Eduard Vilde muuseum, kus toimuvad temaatilised ekskursioonid, saab näha kirjaniku omaaegset kodu ja elamise viisi. Avatud on ka õdus verandakohvik ja lastele toimub meisterdamine.
Kell 12.30
Ekskursioon “Kirjanik Vilde ja tema kodu” (vene keeles). Giid Jelena Rõbakova
Kell 14
Loeng „Olla või mitte olla. Vilde Taani“. Vilde muuseumi juhataja Kairi Tilga.
Võiks öelda, et Kopenhaagen on Eesti kirjandusajaloo seisukohalt üks olulisemaid Euroopa pealinnu. See linn oli Eduard Vilde koduks keerulisel pagulusperioodil, rahusadamaks Esimese maailmasõja aegu ja tööpaigaks eesti riigi diplomaatilise esindajana Vabadussõja päevil.
Just selles linnas on Vilde kirjutanud eesti kirjanduse kullafondi kuuluvad teosed „Pisuhänd“, „Tabamata ime“ ja „Mäeküla piimamees“. Just Taanist sai Vilde jaoks musterriik, mille suunas ka kodune Eesti võiks areneda.
Kell 12–17
saab tutvuda kirjanik Vilde omaaegse koduga. Külastajaid ootavad majagiidid eesti, vene, soome ja inglise keeles