8. septembril 2018 toimub teine Kirjandustänava festival, mis sel aastal kannab alapealkirja “Kirjanduse jalajälg”. Eesti riigi sajandal sünniaastal toimuv kirjandussündmus on pühendatud meie keele, kirjanduse ja looduse seostele.

“Festivali üks idee ja eesmärk on meie kirjanduspärandi fookusesse tõstmine, mistõttu mitmed eriüritused ja etteasted on seotud klassikutega,” sõnas festivali üks korraldajaid, Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino. “Just meie festivali tarbeks lavastab dramaturg Diana Leesalu stseeni Underi ja Koidula kujutluslikust kohtumisest, peaosades Hele Kõrve ja Ester Kuntu. Arvan, et eriliseks kujuneb Artur Alliksaare luule esitamine Luigetiigi saarel. Ning muidugi on üks tähtsündmus õhtune Koidula tänava akendest kõlav “Luulesajandik”.”

Festival avatakse mälestustahvliga aadressil Weizenbergi 8, kus mõnda aega elasid Marie Under ja Artur Adson.

Kultuuriprogramm sisaldab põnevaid kohtumisi kirjanikega, kirjanduslike arutelusid, uute raamatute esitlusi, mitmeid avalikke kultuurisaadete salvestusi, teatrit, näitusi, muusikat, head tänavatoitu ja raamatute müüki. Eriprogramm on ka lastele, kus ühe telgi alla on koondunud Pokumaa, Eesti Lastekirjanduse keskus ja Rahva Raamat. Toimuvad ekskursioonid Kadrioru 300-aasta vanusesse parki.

Õhtuhämaruses ilmuvad kogu tänava ulatuses majaseintele kirjanduslikud valgusinstallatsioonid eesti kirjanike mõtetega loodusest, metsast ja maast.

 

FESTIVALIPROGRAMM

FESTIVAL FACEBOOKIS

KIRJANDUSTÄNAVA FESTIVALIST