Eduard Vilde muuseumis, nii ajaloolises esimese korruse korteris kui ka teise korruse Kastelllaanimaja galeriis on avatud Eesti Maalikunstnike Liidu kuraatornäitus “Park sinu südames”.

11. juunil kell 17.00 on eriline võimalus osaleda näituse kuraator Vilen Künnapu juhtimisel eriekskursioonil ning avastada umbes tunniajase ringkäigu jooksul näituse tagamaid ning varjatumaid külgi. Sissepääs on muuseumi täispiletiga. Rühma suurus on piiratud, seega palume ennast eelregistreerida aadressil vilde@kirjanduskeskus.ee või telefonil 6013181.

Vilen Künnapu meenutab, et 2019. aastal Kastellaanimaja galeriis toimunud näitus „Park“, mille kuraator oli Tiiu Rebane, osutus niivõrd menukas, et tekitas soovi pargi-teemat siin pargiäärses galeriis sel aastal edasi arendada. Näituse märksõnad on park sinu südames, unenäopark, paradiisipark, kvantpark. Kui park kujutab endast enamasti organiseeritud loodust ja ruumi, siis park sinu südames on eelkõige korrastatud mõtte- ja tundemaailm.
Eesmärgiks on tekitada soe ja päikeseline energeetika, mis nakataks kõiki. Näitusel osalevad nii tunnustatud meistrid nagu Juhan Muks, Enn Põldroos, Lembit Sarapuu, Mari Roosvalt, Uno Roosvalt, Jaan Elken, Juss Piho, Andres Tolts, Ando Keskküla, Mare Vint jt kui ka noored ja andekad maalijad, näiteks Anu Muiste, Anna Kõuhkna, Kristiina Jakimenko jt. Üllatusesinejateks on müstiline Kaljo Simson ja Läti suurmeister Aleksei Naumovs. Näitusel osaleb kokku 50 kunstnikku.

Näituse kujundajad on Tiiu Rebane, Karl Nagel ja Rait Rosin. Teosed on pärit kunstnike erakogudest, Eesti Kunstnike Liidu kunstikogust, Eesti Kunstimuuseumist ja kuraatori kollektsioonidest.

Fotod: Priit Mürk/ERR